Hakkımızda

YEDİTEPE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.

HAKKIMIZDA / YEDİTEPE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.

Yeditepe Bağımsız Denetim A.Ş. başarılı geçmişinin deneyimi ile sanayi, ticaret ve hizmet sektöründeki işletmelere bağımsız denetim, vergi ve uzmanlaşmış danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Şirketimiz Belçika kanunlarına göre kurulmuş, kar amacı gütmeyen, üyeleri arasında mesleki dayanışmaya imkan sağlayan Praxity Global Alliance of Independent Firms adlı birliğin üyesidir. İngiltere'de Praxity - Global Alliance Limited unvanıyla yönetim ofisi, 96`yı aşkın ülkede üyesi bulunmaktadır. Praxity'nin kendisi denetim, danışmanlık vb hizmet vermemekte, üyeleriyle de bir ortaklık ilişkisi bulunmamaktadır. Kar veya maliyet paylaşımını hedeflemeyen, ortak bir mülkiyet, kontrol veya yönetimi olmayan, ihtiyaç halinde farklı ülkelerdeki üyeleri arasında daha çok mevzuat paylaşımı ile ilgili mesleki dayanışma sağlamaya çalışan bir yapıdır. Praxity Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yayınlanan "Bağımsız Denetçiler için Etik Kurallar" standardında tanımlı "Denetim ağı" kapsamına girmemektedir.

Praxity Global Alliance of Independent Firms ve Yeditepe hedeflerinize doğru ilerlerken birikimleriyle yanınızda olacaktır.

Şirketimiz aşağıda yer alan şirketlerin bir araya gelmeleri neticesinde kurulmuş bir üst oluşumdur. Bağımsız denetim, yönetim danışmanlığı, kurumsal finansman ve muhasebe desteği hizmetleri Yeditepe bünyesinde gerçekleştirilmekte, yeminli mali müşavirlik hizmetleri ise kurucu ortak  şirketlerimizce yerine getirilmektedir.

Çözüm Ortaklarımız İhtisas MesaYmm NsrYmm Sade Ymm Sahra

Sahra YMM Ltd.Şti ve İhtisas YMM Ltd.Şti’nin 1995 yılında kurulması ile şirketimizin ilk temelleri atılmış olup, 2006 yılında diğer ortaklarımızın iştirakleriyle birlikteliğimiz tamamlanmıştır.

Personel:

Yeditepe denetim, vergi ve kurumsal finansman konularında uzman, çözüm ortaklarının çalışanlarıyla beraber,  yaklaşık 100 personeli ile faaliyet göstermektedir. Tüm personelimiz bir çoğu  İngilizce bilmekte ve muhasebe ile finans dallarında en iyi eleman yetiştiren üniversiteler arasından seçilmektedir. Personel işe alınmasını takiben yoğun bir eğitime tabi tutulmakta ve meslek içi eğitimler mesleğin her kademesinde devam etmektedir.

 Yöneticilerimiz :

Türkiye’deki kurucu ortaklarımız denetim, mali hukuk, muhasebe, bağımsız denetim ve vergi danışmanlığı konusunda 1985 yılından bu yana kazanılmış deneyime sahiptir. 

ÇÖZÜM ORTAKLARI

KadromuzMehmet Nadi ABBASOĞLU

Mehmet Nadi ABBASOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı - Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz Ortağı ve Başdenetçilerinden olup, 1984 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 1985-1995 yılları arasında Maliye Bakanlığında Gelirler Kontrolörü olarak çalıştıktan sonra bu görevinden ayrılmıştır. Halen İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyesi olup, mesleki faaliyetini sürdürmektedir.

Mehmet SAAT

Mehmet SAAT

Yönetim Kurulu Üyesi - Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz yönetim kurulu başkan yardımcısı ve sorumlu ortak başdenetçilerinden olup, 1984 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat Bölümünü bitirmiştir. Mecburi hizmetinden dolayı bir yıl Maden Tektik Arama Enstitüsünde çalıştı.1985-1996 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalıştıktan sonra bu görevinden istifaen ayrılmıştır. 1996 yılından beri, İstanbul YMM Odası’na bağlı olarak yeminli mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir. Beyinder, Çanakkale Vakfı Yönetim Kurulu üyelikleri ile İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı üyeliği bulunmaktadır. Altınboynuz Spor Klübünde amatör olarak kürek sporu yanında, fotoğrafçılık, tüplü dalış sporları ile de ilgilenmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

Mehmet Ruyan SOYDAN

Yönetim Kurulu Üyesi - Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz Kurucu Ortaklarından olup, 1984 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1985-1995 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalıştıktan sonra bu görevinden ayrılmıştır. 1995 yılından beri, İstanbul YMM Odası’na bağlı olarak yeminli mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.

Hüseyin ÇETİN

Hüseyin ÇETİN

Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz sorumlu ortak başdenetçilerinden olup, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünü bitirmiştir. 1985-1996 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalıştıktan sonra bu görevinden ayrılmıştır. 1996 yılından beri, İstanbul YMM Odası’na bağlı olarak yeminli mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

YILMAZ GÜNEY

Yeminli Mali Müşavir

1987 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1987-1999 yılları arasında Maliye Teftiş Kurulunda Maliye Müfettişi olarak çalıştıktan sonra bu görevinden ayrılmıştır. A.B.D. Ohio Eyaletindeki The University of Akron’da ekonomi dalında MA derecesi aldı. Özel sektörde 6 yıl genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. 2006 yılından beri, İstanbul YMM Odası’na bağlı olarak yeminli mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

Zekeriya ÇELİK

Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz Ortaklarından olup 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1989-1996 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Gelirler Kontrolörü olarak çalıştıktan sonra bu görevinden ayrılmıştır. 1999 yılından beri, İstanbul YMM Odası’na bağlı olarak yeminli mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

Sadrettin DEMİRAY

Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz Ortaklarından olup, 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. 1993-2010 tarihleri arasında Maliye Bakanlığında Gelirler Kontrolörü olarak görev yapmıştır. Halen İstanbul YMM odasına bağlı olarak mesleki faaliyetine devam etmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

Erkin ŞAĞBAN

Yeminli Mali Müşavir

Şirketimiz ortaklarından olup, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezun olmuştur. 1987-1997 yılları arasında Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörü olarak çalıştıktan sonra bu görevinden ayrılmıştır. Halen İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odasına kayıtlı olarak yeminli mali müşavirlik faaliyetinde bulunmaktadır.

Yeminli Mali Müşavir

Hasan ERSİN

Genel Müdür - SMM

2003 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme (İng) Bölümü’nden mezun oldu. 2004 yılında başladığı kariyerini, farklı denetim şirketlerinde denetimin her kademesinde görev alarak sürdürmüştür. Şirketimiz ortaklarından olup aynı zamanda şirketimizin bağımsız denetim direktörlük görevini de yürütmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

Aydın SET

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Şirketimiz Ortaklarından olup 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Değişik sektörlerde, muhasebecilik, mali müşavirlik, mali işler koordinatörlüğü ve muhasebe müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır. 2001 yılından beri, İstanbul SMM Odası’na bağlı olarak mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.

Yeminli Mali Müşavir

Okay AYRAN

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Şirketimiz Ortaklarından olup 1991 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Değişik sektörlerde, muhasebecilik, mali müşavirlik, mali işler koordinatörlüğü, muhasebe müdürlüğü ve yönetim kurulu üyeliği pozisyonlarında görev almıştır. 2001 yılından beri, İstanbul SMM Odası’na bağlı olarak mali müşavirlik mesleğini sürdürmektedir.